Projects

Projekty, na kterých se podílíme

We currently have shares in companies InspiPay, GFS, RE-LOAD.

InspiPay

The company offers a smart and reliable solutions when processing payments. A complete solution allowing safe payments online or physically at place of business. The selection and integration of payment solutions is done from A to Z. Thanks to partnership with renowned partners the company can offer the best and most advantageous solution for the merchant who with minimal financial expenses saves time and worry.

GFS

Is a new financial consultancy project which focuses on thoroughness and modernization of the entire field. It stresses on the professional education of its consultants, their support in all manners and implementation of IT technologies. The company is built on its expert services and energy put into the care for clients. The best reward in this field is a satisfied client which received a complete service which is easily recommended.

RELOAD Esports Bar

Nejznámější Pražský počítačový herní klub, který podporuje českou profesionální Esports ligu. Díky pravidelným turnajům vytváří kvalitní zázemí pro hráče buď na profesionální nebo amatérské úrovni. Klub se snaží rozšířit povědomí o herní scéně mezi širší veřejnost a dát možnost novým hráčům zúčastnit se turnajů na profesionální úrovni. V dnešní době, kde je stále větší zájem o eSports je tento klub vyhledáván stále více a více.

Contact Us

14 + 4 =

Contact information

E-mail

info@wjventures.cz

Address

Rooseveltova 613/38
160 00 Praha 6 – Bubeneč